Εφαρμογή Διαχείρισης Ακαδημιών Προμηθέα

www.promitheasacademy.gr

Το album του Προμηθέα στη STOIXIMAN.GR Basket League.

Φωτογραφίες από τους αγώνες του Προμηθέα στη STOIXIMAN.GR Basket League.


Η παρακάμερα στο Προμηθέας - Ολυμπιακός.

Αφιέρωμα στους Έφηβους Πρωταθλητές ΕΣΚΑΗ 2017.

Αφιέρωμα στους Παίδες Πρωταθλητές ΕΣΚΑΗ 2017.

Συνεντεύξεις Προμηθέας - Ολυμπιακός.

Ιστορική Αναδρομή Προμηθέα

Αυτό είναι το σπίτι μας

Συνδεδεμένοι χρήστες

We have 61 guests onlines

Μπάσκετ Νεανίδων


Δεν κατάφερε να πετύχει την πρώτη της νίκη η ομάδα των Νεανίδων του Προμηθέα που ηττήθηκε από το Γλαύκο με 31-37, παρά τη συνολικά καλή της εμφάνιση. Η νεανική ομάδα, που αγωνίστηκε με απουσίες, δέχθηκε ένα σερί 0-10 στο 2ο δεκάλεπτο και βρέθηκε να κυνηγάει το σκορ στη συνέχεια του αγώνα. Παρά την πολύ καλή και μεγάλη προσπάθεια του 2ου ημιχρόνου δεν κατάφερε παρά να μειώσει στο τελικό 31-37.

Το μίνι πρωτάθλημα των Νεανίδων τις ΕΣΚΑ-Η ολοκληρώνεται αυτή την εβδομάδα με την ομάδα του Εσπέρου ΑΟΠΑ να πανηγυρίζει την κατάκτηση του τίτλου και τις νεαρές αθλήτριες του Νίκου Νάκη να αποκομίζουν πλούσιες εμπειρίες αγωνιζόμενες απέναντι σε μεγαλύτερες τους αθλήτριες.

Αναλυτικά: ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΓΛΑΥΚΟΣ ΑΟ   31- 37.

Τα δεκάλεπτα: 7-10, 11-22 (Ημιχ.), 21-30, 31-37.

ΑΣΠ Προμήθεας (Νάκης): Πολυχρονοπούλου 2, Ασπρούδα Μ. 19, Ασπρούδα Ελ. 4, Διαμαντοπούλου 6, Αργυροπούλου, Αθανασοπούλου, Ευσταθίου 2.

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Θ

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ

Β

Ν

Η

ΔΙΑΦ

1

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

5

10

5

0

237 – 168

2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

5

8

3

2

269 – 183

3

ΓΛΑΥΚΟΣ ΑΟ

5

7

2

3

166 – 203

4

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

5

5

0

5

161 - 279

Το πρόγραμμα όλων των αγώνων του Ομίλου: http://www.asp-promitheas.gr/index.php?option=com_joomsport&view=calendar&sid=28&Itemid=268


Αναλυτικά: ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ ΑΣ - ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ   63- 30.

Τα δεκάλεπτα:

ΑΣΠ Προμήθεας (Νάκης): Πολυχρονοπούλου 2, Χατζηνικολάου, Ασπρούδα Μ. 15, Ασπρούδα Ελ. 2, Διαμαντοπούλου, Αργυροπούλου 4, Αθανασοπούλου, Ευσταθίου 7.

ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Θ

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ

Β

Ν

Η

ΔΙΑΦ

1

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

4

8

4

0

198 - 130

2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

4

7

3

1

231 - 144

3

ΓΛΑΥΚΟΣ ΑΟ

4

5

1

3

129 - 172

4

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

4

4

0

4

130 - 242

Το πρόγραμμα όλων των αγώνων του Ομίλου: http://www.asp-promitheas.gr/index.php?option=com_joomsport&view=calendar&sid=28&Itemid=268



Ολοκληρώθηκε ο Α΄ Γύρος του Πρωταθλήματος Νεανίδων της ΕΣΚΑ-Η, στο οποίο συμμετέχουν συνολικά 4 ομάδες, μεταξύ των οποίων και η ομάδα των Κορασίδων του Προμηθέα. Θυμίζουμε πως η ομάδα του Προμηθέα είναι μια ιδιαίτερα νεανική ομάδα, που κάνει τα πρώτα της βήματα, καθώς οι περισσότερες αθλήτριες έχουν γεννηθεί το 2001 και 2002, ενώ υπάρχουν και κάποιες αθλήτριες, που έχουν γεννηθεί το 2004 και 2005. (Αξίζει ν’ αναφέρουμε πως στο πρωτάθλημα Νεανίδων δικαιούνται να πάρουν μέρος αθλήτριες που γεννήθηκαν τα έτη 1998 και νεώτερες).

Η ομάδα του Προμηθέα, με προπονητή το Νίκο Νάκη, έχει ηττηθεί και στους 3 αγώνες της από Απόλλωνα, Γλαύκο και Έσπερο.

Ακολουθούν αναλυτικά τα αποτελέσματα:  

 

(1η Αγωνιστική - 29/01): ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ ΑΣ    32- 65.

Τα δεκάλεπτα: 2-16, 12-36 (ημιχ.), 16-50, 32-65.

Απόλλων Πατρών ΑΣ (Γκοτσοπούλου): Πέττα 7(1), Μοδέ Μ. Κόλλια 2, Μοδε Β. 6, Καλογερη 7(1), Μοίραλη Κ. 6, Αργυροπούλου 3(1), Παπουτσή 8, Μοίραλη Ο. 2, Μιχαηλίδου Κ. 7(1), Μιχαηλίδου Ε. 11(1), Κομματά 6.

ΑΣΠ Προμήθεας (Νάκης): Πολυχρονοπούλου 2, Χατζηνικολάου 2, Ασπρούδα Μ. 22, Ασπρούδα Ελ., Κάραλη, Διαμαντοπούλου, Αργυροπούλου 2, Αθανασοπούλου, Ευσταθίου 4. 


(2η Αγωνιστική - 05/02): ΓΛΑΥΚΟΣ ΑΟ - ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ   47 - 30.

Τα δεκάλεπτα: 8-6, 21-18 (ημιχ.), 36-21, 47-30.

ΑΣΠ Προμήθεας (Νάκης): Πολυχρονοπούλου, Ασπρούδα Μ. 15, Ασπρούδα Ελ. 4, Διαμαντοπούλου, Αργυροπούλου 4, Αθανασοπούλου, Ευσταθίου 7.

 

(3η Αγωνιστική - 12/02): ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ - ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ   67 - 38.

Τα δεκάλεπτα: 24-11, 34-25 (ημιχ.), 52-29, 67-38.

Έσπερος ΑΟΠΑ (Μπαζίνας): Ψυρρή 7 (1), Κάκου 4, Ράγκου 4, Ντούλε 8, Τσιακμά 15 (1), Καϊση 11 (2), Κόρδα, Καλύβα 6, Φλωρούς 6, Τρίφα 6.
ΑΣΠ Προμήθεας (Νάκης):
Πολυχρονοπούλου 2, Χατζηνικολάου 2, Ασπρούδα Μ. 17, Ασπρούδα Ελ., Παπατσώρη 13, Αργυροπούλου 2, Αθανασοπούλου, Ευσταθίου 2.



ΝΕΑΝΙΔΩΝ

Θ

ΟΜΑΔΕΣ

ΑΓ

Β

Ν

Η

ΔΙΑΦ

1

ΕΣΠΕΡΟΣ ΑΟΠΑ

3

6

3

0

147 - 104

2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΑΣ

3

5

2

1

168 - 114

3

ΓΛΑΥΚΟΣ ΑΟ

3

4

1

2

103 - 121

4

ΑΣΠ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ

3

3

0

4

100 - 179

Το πρόγραμμα όλων των αγώνων του Ομίλου: http://www.asp-promitheas.gr/index.php?option=com_joomsport&view=calendar&sid=28&Itemid=268

Η αναλυτική βαθμολογία του Ομίλου: http://www.asp-promitheas.gr/index.php?option=com_joomsport&view=ltable&sid=28&gr_id=0&Itemid=267